DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 12.07.2024 13:28:54 

Mateřské centrum ( CPR ) Benjamínek o.s.

Aktuality

Benjamínek chystá CD pohádek z Českého lesa

 

Nápad natočit v pořadí již druhé CD pohádek byl logickým vyústěním projektu Centra pro rodinu Benjamínek, z.s. Píšeme dětem… pohádky”. Snažíme se, aby se děti od televizní produkce vrátily k tištěným pohádkám, aby porozuměly textu a dokázaly jej zpětně převyprávět, popřípadě namalovat k příběhu obrázek.

Právě proto jsou některé z pohádek interaktivní, kdy děti na základě poslechu odpovídají na otázky, čímž podněcujeme porozumění obsahu. Je tedy vítaná interakce mezi nimi a dospělými.

 

Naším cílem je podpořit rozvoj dětské fantazie, efektivní trávení volného času, čtenářskou pre/gramotnost u dětí předškolního a mladšího školního věku. Autorkou textů je paní Jarka Doležalová, autor hudby Michal Janeček. Do projektu se zapojí osobnosti z Chodska, autorkou obrázků na booklet

i k pohádkám je známá výtvarnice a sochařka Vladimíra Vávrů. Svůj hlas propůjčili samotná autorka textů, dále Veronika Němcová (autorka básnických sbírek a beletrie, překladatelka), Dana Žáková (pedagog ZUŠ Domažlice), Filip Cíl (herec, moderátor – mj. Studio Kamarád), Tomáš Kůgel (moderátor – mj. Studio kamarád, hudebník).

 

V Benjamínku si vážíme ochoty všech, kteří s vydáním cédéčka pomáhají, a věříme, že udělá radost nejen dětem, ale i dospělým

 

Stejně tak, jako 1. CD, bude i toto doručeno dětským oddělením v nemocnicích ČR, do dětských domovů a poskytnuto v případě zájmu mateřským školám a dětským skupinám.

 

CD pohádek a písniček pro děti je ojedinělým projektem. Tyto nosiče jsou pro někoho „zastaralé“, ale variantu volíme právě proto, že je produkt hmatatelný. Každé CD opatříme kartičkou s jedinečným kódem, který dovolí jeho majiteli stáhnout si mp3 celého CD do počítače či telefonu, a to pouze jednou. Kód je pak zablokován. Dostupnost úložiště je po dobu 12 měsíců.

 

Projekt propojuje generace, umělce různých žánrů a profesí na území MAS Český les.


 

 

 

V březnu 2013 roku jsme zahájili provoz první soukromé mateřské školy na Domažlicku, která je profesionální a moderní, zaměřena převážně na zdravý životní styl. Záměrem našeho jedinečného vzdělávacího programu, zacíleného na děti od 3 let  až do školního věku, je jejich všestranný rozvoj. Vytváříme u dětí pozitivní a partnerský vztah k přírodě, estetice, k cizímu jazyku.
Zřizovatelem MŠ je Centrum pro rodinu Benjamínek, sídlem Komenského 4,  44 01 Domažlice.
V příjemném prostředí naší školky jsme připravili inspirativní interiéry plné barev. Realizace celého projektu byla během na dlouhou trať, avšak získali jsme mnoho cenných zkušeností a hlavně spolupracovníků, díky kterým jsme schopni zajistit našim klientům nadstandardní péči.

 

 

 

V minulosti proběhlo......

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

                 

    Projížďky na koních lákaly     "Perníkovou chaloupku" malovali i dospěláci

 

   

 

Milé děti, vážení pra/rodiče,

blíží se opět pro mnohé nejkrásnější svátky v roce. Letos nás příroda napíná, zda budou bílé či na blátě, nicméně snad ani absence sněhové nadílky neubere na atmosféře, která vánoční svátky každoročně provází.

Dovolujeme si Vás za podpory Plzeňského kraje a Města Domažlice pozvat na příjemně stávené odpoledne v historické krčmě U Meluzíny ve Vodní ulici v Domažlicích.

Kromě vyrábění dekorací a přáníček nám čas zpříjemní doušek teplého moku a nějaká ta dobrota od pana Meluzína.

Na všechny se těší a srdečn zvou

členky MC (CPR) Benjamínek, o.s.

Eliška, Simona, Zuzka a pan Meluzín

 

 

 

FOTOGRAFIE Z CHODSKÉHO BÁLU 

v případě Vašeho zájmu nabízí pan Václav Hruška ve Foto Reproba, nám. Míru 44, Domažlice

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

  
Zdroj: Nové Domažlicko

 

 

_____________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Věra Pillmannová při besedě v Rodeo sport Clubu

Za finanční podpory Plzeňského kraje se uskutečnilo 25. března první z řady setkání s odborníky na zdravý životní styl. S maminkami si v rámci tříměsíčního projektu „Opět ve formě“ povídala nutriční specialistka Věra Pillmannová. Nejvíce účastnice dopolední hodiny zajímala výživa dvouletých dětí, a to nejen s ohledem na možná rizika nesprávné výživy, ale také ve spojitosti s reklamními lákadly a mediálním tlakem.
„Člověk se rodí s jistou genetickou výbavou. Má určeno, jak bude vysoký, barvu očí i vlasů, barvu kůže. Ale o tom, kolik bude mít v těle tukových buněk, se rozhoduje v ranném dětství. Po třetím roce věku se jejich počet už nemění, pouze zvětšují či naopak zmenšují svůj objem,“ zdůrazňuje jednu ze zajímavostí Pillmannová.
Cílem setkávání je podpora zdravého životního stylu dětí ve věku od 3 do 15 let a budoucích i stávajících rodičů, předcházení nezdravým stravovacím návykům a podpora pohybových aktivit, prevence patologických jevů a civilizačních chorob. Právě z tohoto důvodu jsou veškeré aktivity projektu připravovány ve spolupráci se Sportovním centrem RODEO, lektorkami preventivních aktivit, odborníky na výživu a dětskou psychiku.
„Už ve druhých třídách se při preventivních programech setkáváme s tvrzením, že dítě drží dietu za účelem hubnutí! Přitom až 80% dětí nestoluje společně s rodiči a téměř 50% jich sportuje pouze v rámci tělesné výchovy ve škole,“ říká lektorka programů zdravé výživy a předsedkyně MC Benjamínek, Simona Vroblová Váchalová.
„Program PRO RODIČE si klade za cíl edukovat zájemce o vhodných aktivitách, důležitosti zapojení celé rodiny a také o možných rizicích nevhodných a nesprávně prováděných sportovních a volnočasových činnostech. V neposlední řadě upozornit na důležitost zdravých stravovacích návyků v rodině – v tomto směru jsou pro rodiče připraveny besedy s odborníky na dané téma a praktický nácvik pod odborným vedením,“ dodává Vroblová Váchalová s tím, že věří v zájem veřejnosti.

 

 

____________________________________________________________________________________________________

 

  

 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

   

 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

 

REGIONÁNÍ SETKÁNÍ MATEŘSKÝCH CENTER

8. února 2011 od 10.00 do 16.00 hodin

v RMC Kráčmerka, Branská ulice, Domažlice

 

 

______________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

 

 

 

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

 Milí rodiče, prarodiče, děti,

opět se blíží čas Vánoc a Advent nás láká vyzdobit si příbytky, zavzpomínat na naše blízké. Pojďme se sejít, připomenout si vánoční zvyky a vyrobit něco pro potěšení obyvatelům Domu seniorů ve Kdyni.

 

Na setkání se těší Benjamínek :-)

 

 ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

  

V pátek 15.10. je pro Benjamínka otevřena Solná jeskyně "Pod věží" otevřena od 10.15 !!!!!

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________

 

http://5p.jakomodelka.cz

_____________________________________________________________________________________________ 

 

Míle pro mámu, neděle 9. května 2010

ZÁKLADNÍ INFORMACIE O SETKÁNÍ

Zábavné setkání pro rodiny s dětmi jako oslava Dne matek. Pro malé i velké jsou připravené zábavné hry i soutěže. Na pódiu vystoupí děti z tanečních a uměleckých souborů a škol. Ve stáncích mateřského centra si mohou návštěvníci koupit jedinečný dárek pro svojí mámu.

Setkání Míle pro mámu začíná

v neděli 9. května 2010

v čase

od 15.00 do 18.00 hod.

START „mílové procházky“
začíná v 16.00 hod.

U hlavní pošty, Msgre. B. Staška 71, Domažlice

konec registrace účastníků v 17.00 hod.

Účastníci (malí, velcí i ti v kočárcích) se před startovací čárou zaregistrují do seznamu, následně absolvují příjemnou procházku doprovázenou veselými postavičkami či kreativními zastávkami a v cíli získávají dárek od mateřského centra i od partnerů akce.

Míli pro mámu organizují formou dobrovolné práce maminky z mateřského centra.

 KONTAKT na koordinátorku setkání Míle pro mámu 2010 v Domažlicích:

Simona Vroblová Váchalová
mcbenjaminek@seznam.cz
                        

 

 

 

 
___________________________________________________________________________________________ 
 
 
 
Benjamínek se rozhodl připojit k Hnutí za aktivní mateřství
v rámci Světového týdne respektu k porodu.
Konkrétní termíny konání jednotlivých aktivit programu budou upřesněny
nejpozději do 15. dubna!
 
Informativní festival o těhotenství, porodu a rodičovství
UMĚNÍ PORODIT
 
* Doprovodný program * Interaktivní přednášky a projekce pro žáky a studenty
* Pro těhotné a jejich rodiny: Zdravé těhotenství a porod * Práva žen v těhotenství a při porodu * Semináře pro zdravotníky * Filmové projekce * Jak se rodí Homo ecologicus * Infocentrum * Obchůdek
 
Prodejní expozici přírodě i člověku šetrných prostředků použitelných v těhotenství, při porodu a v péči o děti
 
Biopotraviny, přírodní kosmetika, látkové pleny a moderní systémy látkových plen, oblečení z biobavlny,  vlny a konopí, dámská intimní hygiena, prací a čistící prostředky, aromaterapie
 
Poradna porodní asistentky – beseda o těhotenství, porodu, kojení, péči o dítě
 • jak podpořit zdárný průběh těhotenství a porodu
 • jak se vyrovnat s běžnými obtížemi, které těhotenství přináší
 • co je ještě normální a co už by nemuselo být
 • jak vybrat místo porodu a ty, kteří mě jím provedou
 • co mohu a co musím
 • co je třeba zařídit před porodem a po něm
 • máme miminko a co teď
 • kojení ano, ale ...
Děkujeme všem partnerům, mediálním partnerům, firmám a knihkupcům, dobrovolníkům a všem, díky jejichž podpoře lze Světový týden respektu k porodu připravit!!!
 
 
 
 
 
 ____________________________________________________________________________________________________________
 
 
 
 
 
 
 
 
 
__________________________________________________________________________________________________
 
 
Milé maminky, tatínkové, ratolesti,
 
věříme, že vánoční svátky byly provoněné štěstím a láskou,
do roku 2010 jste vstoupili zdrávi a plni síly, s očekáváním nových událostí.
 
Benjamínek pro vás chystá spoustu novinek , ale neopouští již prošlapané cestičky.
 
Budeme rádi, když v případě zájmu navštívíte naše stránky,
kde se průběžně budete o všem dovídat.
 
S přáním pevného zdraví, psychické pohody a spokojenosti
 
 MC (CPR) Benjamínek, o.s.
 
 
_______________________________________________________________________________________
 
 
 
Z DŮVODU POTVRZENÍ "PRASEČÍ CHŘIPKY" NA ZŠ DOMAŽLICE A NEBEZPEČÍ ŠÍŘENÍ VIRU SEZÓNNÍ CHŘIPKY RUŠÍME POŘÁDÁNÍ MIKULÁŠSKÉHO MAŠKARNÍHO BÁLU.
Věříme, že se všichni ve zdraví sejdeme v roce 2010 na Dětském pyžamovém bálu.
Děkujeme za pochopení.
 
____________________________________________________________________________________________________
 

PRO ZDRAVÍ M(A)IMINEK

Mateřské centrum (CPR) Benjamínek, o.s.

ve spolupráci s MUDr. Šárkou Nejdlovou

si vás dovolují pozvat na

V. vzdělávací seminář nejen pro maminky a tatínky

 

Ve čtvrtek 26. listopadu 2009 v 16.00 hodin

 

Setkání s gynekoložkou

 

Obsah setkání:

·       Tabu gynekologie?

·       Kdy vyhledat lékaře aneb Když je co řešit …

·       Hranice, kam už lékař může

·       Očkování a gynekologie – co je dobré znát

·       Máte právo vědět … - Prostor pro Vaše dotazy

Místo setkání: RODEO SPORT CLUB, Husova 31, Domažlice

 

Hlídání dětí po celou dobu semináře zajištěno

 

V případě dotazů pište na adresu mcbenjaminek@seznam.cz

nebo volejte na tel:   .
 
__________________________________________________________________________________________________
 
 
________________________________________________________________________________________
HALLOWEENSKÉ ODPOLEDNE
MC (CPR) Benjamínek, o.s. 
si vás dovoluje pozvat na
ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE PRO DĚTI

25. ŘÍJNA 2009 OD 15.00 HODIN

v kulturním domě v Milavčích
Na programu: soutěže, zábavné hry, vyhlášení nejoriginálnější masky
 
 NA ZÁVĚR LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD
(lampióny s sebou!)
 
 
 
_______________________________________________________________________________ 
 
Pro zdraví vašich dětí
 
 MC (CPR) Benjamínek, o.s. ve spolupráci s MUDr. Jiřím Skočdopolem, sr.
si vás dovolují pozvat na
vzdělávací seminář nejen pro maminky a tatínky
 
Ve čtvrtek 24. 2009 v 16.00 hodin
 
Setkání s pediatrem
 
 
Obsah setkání:
·       Ve zdravém těle zdravý duch
·       Hrozí Vašemu dítěti poruchy příjmu potravy? Aneb Když jsou obavy oprávněné …
·       Kompetence pediatrů
·       Máte právo vědět … - Prostor pro Vaše dotazy
 
 
Místo setkání: RODEO SPORT CLUB, Husova 3, Domažlice
 
Hlídání dětí po celou dobu semináře zajištěno
 
 
V případě dotazů pište na adresu mcbenjaminek@seznam.cz volejte na  nebo
tel:   .
 
 
Program je spolufinancován  Nadací ARBOR VITAE
 
 
___________________________________________________________________________________________
 
BENJAMÍNEK VÁS VÍTÁ V KLENČÍ POD ČERCHOVEM
 
Milí příznivci MC Benjamínek,
 
dovolujeme si Vás pozvat do našeho centra v Kenčí pod Čerchovem 117,
kde jsme pro Vás během říjnových a listopadových pondělků připravili
zábavná dopoledne. 
 
PROGRAM: 10.00 - 12.00 14.00 - 16.00
5.10.
12.10.
19.10.
26.10.
2.11. !!!
9. 11.
16.11.
23.11.
30.11.
 
O dobrou zábavu se postarají Benjamínkovy školené animátorky.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
     
 
 
 
S Benjamínkem pro zdraví
Vzdělávací seminář pro stávající i budoucí maminky a tatínky
Začínáme v květnu
 
Informační setkání: termín bude upřesněn v průběhu února
 
Obsah semináře:
 • Celý projekt je složen z pěti setkání po 3 hodinách.
 • Každé setkání povede lektorka primární prevence patologických jevů.
 • Postupně nás navštíví pediatr, nutriční terapeutka, gynekoložka, porodní asistentka a dětský psycholog.
 • Hlídání dětí po celou dobu semináře zajištěno školeným personálem.
 
Cena semináře: 20,- Kč/hodina   (tj. 60,- Kč/1 setkání)*
                           
 
Po absolvování získají účastníci osvědčení :-)
 
Přihlášky: přijímáme do 15.dubna
 
V případě zájmu pište na adresu jakomodelka@seznam.cz nebo volejte   
 
 
Program byl podpořen Nadací ARBOR VITAE
 
 
 *lze hradit jednotlivé semináře i celou částku, tj.300,- Kč za projekt
 
______________________________________________________________________________________________________________________________________
 
 
 
            MC (CPR) Benjamínek, o.s. a Spolek Jiřího Bittnera
                                       srdečně zvou na
 

II.DĚTSKÝ CHODSKÝ BÁL,

 
            který se koná 12. dubna 2009 od 15 hodin v KD Milavče
 
    Mj. se můžete těšit na vystoupení dětského souboru Mráček z Mrákova,
  srdíčkovou volenku, soutěž o nejdelší a nejkratší pomlázku a nejoroginálnější kraslici.
          Zvláštní prémie pro maminky či babičky za domácí mazanec.
 
 K tanečkům i k poslechu hraje: p. Zdeněk Peroutka
 
                                                                        Všichni krojovaní bez rozdílu věku jsou vítáni :-)
 
             Vstupné: krojovaní ZDARMA, všichni ostatní 30,- Kč
 
_____________________________________________________________________________________
 

BENJAMÍNKOVY EKOAKTIVITY

24.4.2009 od 16.30 v MC Benjamínek Klenčí p.čerchovem

Setkání Biáčků (dětičky 3-6let) a Ekokroužku pro školou povinné a dospělé

-info schůzka
Témata a cíle setkávání:

Víme proč a jak třídit odpad? Je třídění efektivní nebo je to jen módní záležitost bez prokazatelných výsledů?

Ekozahrádka? Podstata zdravého vývoje nebo bolavá záda nadarmo?

Ekodomácnost - slovo, jehož významem je....

Pro dětičky hry rozvíjející fantazii a vnímavost - vyrábíme z recyklovaných materiálů.